Marynarka na większe wyjście i nie tylko

Marynarka damska kojarzy się przede wszystkim z formalnymi okazjami. Dla wielu kobiet jest elementem pracowniczego uniformu. Marynarka sprawia, że cała stylizacja automatycznie staje się bardziej elegancka. Nie oznacza to jednak, że można je zakładać jedynie do eleganckich rzeczy.

Marynarka na różne okazje

damska marynarka, kolor czarnyMarynarka kojarzy się z okazjami bardzo formalnymi – i słusznie – świetnie sprawdzi się ona przy okazji większych uroczystości, egzaminów, czy też rozmowy o pracę. Można założyć ją na bluzkę koszulową, koszulkę, czy też golf. Dobrze dobrana marynarka jest bardzo wygodna. Jej zaletą jest również ochrona przed chłodem.

Marynarki damskie nadają się na takie okazje jak wyjścia do teatru, czy też śluby. Są one elementem garderoby, który świetnie prezentuje się z sukienkami wieczorowymi. Jednak równie dobrze można założyć marynarkę do zwiewnej, lekkiej sukienki. W takiej sytuacji cała stylizacja staje się bardziej elegancka.

Marynarki – kolorystyka

Damskie marynarki kojarzą się przede wszystkim z bardzo stonowaną kolorystyką. A to ze względu na fakt, że często stosowane są jako element bardzo formalnego stroju. Jednak można spotkać marynarkę damską w każdym niemal kolorze. Żywe kolory świetnie sprawdzają się zwłaszcza latem (letnie marynarki występują również w wersji z krótkim rękawem). Dostępne są także modele posiadające rozmaite wzory. Warto pamiętać, że intensywne kolory i wzory optycznie powiększają górną połowę ciała. Tego typu marynarki świetnie sprawdzą się w przypadku sylwetek typu gruszka.

Marynarka a sylwetka

marynarka damska, kolor granatowyDamskie marynarki powinny być dobrane do konkretnych sylwetek. Będą się one prezentowały korzystnie jedynie wtedy, kiedy ich krój będzie dostosowany do konkretnych cech anatomicznych. Marynarka dla kobiet, które mają wąskie ramiona powinna posiadać poduszki i być bardziej rozbudowana. Może ona posiadać ozdoby, które będą dodatkowo zwracały uwagę na górną część ciała. Marynarka dla sylwetki typu jabłko powinna być taliowana. Dzięki temu optycznie stworzy wcięcie w talii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *